Łysienie hormonalne to częsty problem występujący głównie u mężczyzn. Przyczyną utraty włosów w tym wypadku jest nadmiar hormonów -androgenów. Jednak warto podkreślić, że z łysieniem androgenowym borykają się także kobiety.

 

Androgeny u mężczyzn wytwarzane są w jądrach i przez korę nadnerczy, natomiast u kobiet przez jajniki, część siatkowatą kory nadnerczy. W rozmaity sposób hormony te reagują na mieszki włosowe, które umieszczone są na różnych obszarach ciała.

 

Nadmiar androgenu u mężczyzn jest przyczyną łysienia w okolicy skroniowo-czołowej i na czubku głowy. U kobiet wysokie stężenie tego hormonu sprzyja przerzedzeniu się włosów na szczycie głowy. Łysienie hormonalne dotyka 60% mężczyzn po 50 roku życia.

Niektórzy także genetycznie najczęściej po ojcu dziedziczą tzw. gen łysienia. Rozpoznać to można wtedy, kiedy łysienie występuje u osób w wiek między 16, a 20 roku życia.

 

W przypadku kobiet problem łysienia hormonalnego dotyczy osób po 30 roku życia, a powodem nadmiaru hormonów męskich może być stosowanie syntetycznych progesteronów, które zawarte są w tabletkach antykoncepcyjnych. Proces utraty włosów u kobiet często jest związany z przebiegiem nieprawidłowego działania tarczycy.

 

Wszyscy, którzy borykają się z problemem łysienia hormonalnego, powinni zadbać o odpowiednią dietę i pielęgnację włosów. W diecie nie może zabraknąć, takich produktów jak: marchew, groszek, otręby, orzechy, fasola, nabiał, ryba. Posiłki powinny być bogate w witaminy B, E i D.

Natomiast jeśli chodzi o odpowiednią pielęgnację włosów, warto wybrać dermokosmetyki, czyli kosmetyki zawierające aktywne substancje. Działają one podobnie jak leki. Na polskim rynku znajdziemy wiele preparatów, których producenci deklarują szybkie działania nawet w kilka dni. Niestety są to tylko chwyty marketingowe, ponieważ skuteczne działanie oraz efekty aktywnych i najbardziej skutecznych składników, które w pozytywny sposób wpłyną na włosy i skórę głowy wymagają czasu.

 

Osoby, które mają problemem łysienia hormonalnego oraz wypadania włosów, podczas codziennej pielęgnacji włosów mogą sięgać po szampon Dermahair Herbal przeciw wypadaniu włosów, który jest doskonałą formą kuracji odbudowująco- odżywczej.

Walka z wypadaniem włosów to długotrwały proces, który polega przede wszystkim na odżywieniu i poprawieniu metabolizmu mieszków włosowych. Poprzez stosowanie tego innowacyjnego szamponu wykorzystującego moc tarczycy bajkalskiej wydłużamy fazę anangenową. Jest ona etapem szybkiego wzrostu włosa. Trwa ona od 2 do 8 lat, a za jej początek uważa się aktywizację komórek macierzystych mieszka włosowego. Efektem jest większa ilość włosów anangenowych.

 

Kolejną ważną informacją, której nie można pominąć, omawiając działanie szamponu: jest skrócenie przez niego fazy telogenowej, która polega na odłączeniu się od mieszka włosowego w pełni dojrzałego i zrogowaciałego włosa. Po zakończeniu tej fazy mieszek włosowy ponownie wchodzi w fazę wzrostu.

Zawarte w szamponie substancje są także substantywne do włókna włosowego. Co oznacza, że z łatwością wbudowują się w jego strukturę, uzupełniając tym samym ubytki.

 

Czas kuracji jest istotnym elementem mającym wpływ na efekt końcowy. Proces ten polega na odbudowie i odżywieniu włosów. Zadowalające efekty można osiągnąć już po półrocznej kuracji, która odbywa się jako element codziennego dbania o higienę włosów, podczas ich mycia. W związku z tym jest to doskonała alternatywa dla osób zapracowanych, niemających czasu na długotrwałe zabiegi.

 

Prawidłowa aplikacja polega na wykonaniu masażu głowy opuszkami palców. Dzięki regularnemu stosowaniu szamponu Dermahair Herbal nie tylko pobudzimy mieszki włosowe i cebulki włosów, ale także nasze włosy staną się mocniejsze, odżywione oraz uchronimy się przed ich utratą – wypadaniem, powstawaniem zakoli.

 

Prawidłowy przebieg walki z łysieniem czasami wiąże się również z wizytą u specjalisty trychologa, ginekologa czy też endokrynologa.

 Imię / nick
Treść komentarza
user
DODANE: 12-07-2019 10:35:07 | ~ Marianna
Jestem po półrocznej kuracji i jestem bardzo zadowolona z efektów. Polecam wszystkim
user
DODANE: 23-04-2019 16:11:05 | ~ Arek
Byłem troszkę zły na żonę, że kupiła mi tak drogi szampon. Ale cena jest adekwatna do jakości. Jednak to prawda, że jak się chce kupić dobry produkt trzeba zapłacić. Jestem mile zaskoczony!