Jakie mogą być przyczyny wypadania włosów?

 

Kochani! Dziś na naszym blogu przedstawiamy odpowiedź na e-mail Piotra:

Od jakiegoś czasu obserwuję Waszą stronę i śledzę markę kosmetyczną Dermahair. Czytam opinie i zastanawiam się nad kupnem szamponu. Ciekawi mnie jednak to, czy szampon pomoże mi uratować moje włosy. Temat jest dla mnie wstydliwy, gdyż mam dopiero 28 lat i tracę włosy. Dodam, że mój 63-letni tata nie ma z tym problemu. Jakie są tego przyczyny i czy na mój problem ten szampon pomoże?

Odpowiadamy:
Przyczyn wypadania włosów może być bardzo wiele. Wypadanie włosów może być spowodowane przez liczne choroby niezwiązane z włosami takie jak:
- niedoczynność lub nadczynność tarczycy,
- cukrzyca,
- choroby wątroby,
- choroby zakaźne,
- inne.

 

Nierzadko przyczyną wypadania włosów jest nadmierny stres, złe nawyki żywieniowe. Utrata włosów może być także związana z przyjmowaniem leków. Ważna zatem jest diagnostyka. Metod diagnostycznych jest bardzo wiele: fototrychogram, analiza pierwiastkowa włosów, biopsja skóry głowy, badania fizykalne, trychoskopia, badania krwi.

 

Ustalenie przyczyn łysienia jest ważnym elementem pozwalającym na włączenie odpowiedniego leczenia. Walka z wypadaniem włosów często wymaga regularnych spotkań i konsultacji specjalistów: trychologa, dermatologa, endokrynologa, psychologa i histopatologa oraz dietetyka.

Zjawiskiem normalnym jest utrata ok. 50-100 włosów dziennie, dopiero wypadanie większej ilości włosów powinno nas zaniepokoić.

 

Dermahair Herbal przeciw wypadaniu włosów wykorzystuje aktywną moc tarczycy bajkalskiej. Mechanizm jej działania opiera się na aktywizacji, stymulacji i zahamowaniu starzenia się komórek macierzystych. Używanie produktów, w skład których wchodzi tarczyca bajkalska, uznawane jest za skuteczny sposób w walce z łysieniem, czy też wypadaniem włosów. Skuteczność tarczycy bajkalskiej niezależna jest od płci oraz kwestii hormonalnych.

Walka z wypadaniem włosów to długotrwały proces, który polega przede wszystkim na odżywieniu i poprawieniu metabolizmu mieszków włosowych. Poprzez stosowanie tego innowacyjnego szamponu wykorzystującego moc tarczycy bajkalskiej wydłużamy fazę anangenową. Jest ona etapem szybkiego wzrostu włosa. Trwa ona od 2 do 8 lat, a za jej początek uważa się aktywizację komórek macierzystych mieszka włosowego. Efektem jest większa ilość włosów anangenowych.

 

Kolejną ważną informacją, której nie można pominąć, omawiając działanie szamponu: jest skrócenie przez niego fazy telogenowej, która polega na odłączeniu się od mieszka włosowego w pełni dojrzałego i zrogowaciałego włosa. Po zakończeniu tej fazy mieszek włosowy ponownie wchodzi w fazę wzrostu. Zawarte w szamponie substancje są także substantywne do włókna włosowego. Co oznacza, że z łatwością wbudowują się w jego strukturę, uzupełniając tym samym ubytki.

 

Czas kuracji jest istotnym elementem mającym wpływ na efekt końcowy. Proces ten polega na odbudowie i odżywieniu włosów. Zadowalające efekty można osiągnąć już po półrocznej kuracji, która odbywa się jako element codziennego dbania o higienę włosów, podczas ich mycia. W związku z tym jest to doskonała alternatywa dla osób zapracowanych, niemających czasu na długotrwałe zabiegi.

 

Prawidłowa aplikacja polega na wykonaniu masażu głowy opuszkami palców. Dzięki regularnemu stosowaniu szamponu Dermahair Herbal nie tylko pobudzimy mieszki włosowe i cebulki włosów, ale także nasze włosy staną się mocniejsze, odżywione oraz uchronimy się przed ich utratą – wypadaniem, powstawaniem zakoli.

 

Badania aplikacyjne potwierdziły także, że Szampon DERMAHAIR jest odpowiednim produktem dla włosów osłabionych i nadmiernie wypadających. Produkt jest odpowiedni do codziennej pielęgnacji.

 

Pamiętajmy jednak, że prawidłowy przebieg walki z łysieniem często wiąże się z regularnymi wizytami u specjalistów.